dsc 0138 easy-resize.com

dsc 0122 easy-resize.com

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

8 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki. Uczniowie przygotowali zdrowe śniadania i przedstawili krótkie prezentacje na ich temat. Następnie uczniowie z klasy 6 zaprezentowali „Zdrowy pokaz mody”. Kolejnym punktem wydarzenia była wizyta żużlowców Unii Tarnów wraz z trenerem p. Stanisławem Burzą, która na długo zapisze się w naszej pamięci. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i pamiętajmy o zdrowych zasadach każdego dnia.

A.Legutko, S.Sobyra, K.Winczakiewicz

nieruchomosc1

img 20240127 171327 easy-resize.com

Kolędnicy misyjni dzieciom Kolumbii pod takim hasłem
dziewczęta i chłopcy zaangażowani w Papieskie Dzieło Misyjne, chodząc od domu do domu, nieśli radość i pokój Bożego Narodzenia oraz zbierali fundusze na pomoc dzieciom z Kolumbii. Po tym przyszedł czas na ich wspólną zabawę integracyjną.

img 20240131 104915 easy-resize.com

Pobyt klas 4-5 w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie, którego celem było obejrzenie nowej wersji Akademii Pana Kleksa oraz rekreacja na kręgielni.

Rekrutacja do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

imienia Świętego Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym

Publicznego Przedszkola w Borzęcinie Górnym

Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Górnym
na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się 4 marca 2024 r.

.

Wnioski o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane będą
w terminie od 4 marca 2024 r. do 15 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły.

Wnioski o przyjęcie do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane będą w terminie od 4 marca 2024 r. do 15 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły.

Terminy postępowania rekrutacyjnego zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2024 Wójta Gminy Borzęcin z dnia 17 stycznia 2024 r.

DRUKI DO ODBIORU W SEKRETARIACIE SZKOŁY LUB MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY SZKOŁY

(zakładka rekrutacja)

Do wniosku należy dołączyć:

- klauzulę informacyjną

- oświadczenia.

Rekrutacja do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

imienia Świętego Jana Pawła II w Borzęcinie Górnym

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola, szkoły w postaci pisemnego oświadczenia do 12 kwietnia 2024 r.

DRUKI DO ODBIORU W SEKRETARIACIE SZKOŁY LUB MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY SZKOŁY (zakładka rekrutacja)

1 1 1 2

1 3 1 4

W krainie wiecznej zimy

W kalendarzu astronomiczna zima, za oknem śnieg, w klasach 4-5 zimowe klimaty podczas omawiania lektury C. S. Lewisa Opowieści z Narni. Lew, czarownica i stara szafa. Uczniowie ze świata realnego przenoszą się w świat pełen tajemnic i zagadek, w którym siła  i dobroć odmienia wszystko i wszystkich.

Zimowe krajobrazy gór, łąk i lasów wprost ze świata Narnii trafiają do naszej szkoły za pośrednictwem dzieci, które przygotowały tematyczne makiety. Kilkuosobowe grupy uczniów i uczennic z klasy 4, z zaangażowaniem pracowały nad jak najdokładniejszym oddaniem wyglądu skutej lodem krainy, magicznego świata Aslana i Białej Czarownicy. Wszyscy wykazali się kreatywnością, a pełne wyobraźni efekty ich pracy wyeksponowano na wystawie.

Ponadto, aby utrwalić wiadomości o świecie przedstawionym w powieści, odbył się konkurs czytelniczy: W krainie wiecznej zimy, w którym swoją wiedzę sprawdziło 49 uczestników.

Najlepszą znajomością lektury może poszczycić się Magdalena Grocholska z klasy 4, drugie miejsce otrzymał Szymon Siudut z klasy 5b, zaś trzecie przypadło ex aequo Zuzannie Sulmie   i Krzysztofowi Mice, również z klasy 5b.

Laureatom i twórcom pięknych makiet gratulujemy.

393099429 747047327275848 3538060211829032005 n

Czas świąt to czas zadumy i refleksji. O tym, co w życiu najważniejsze przypomnieli nam uczniowie naszej szkoły występujący w tegorocznych jasełkach dworcowych. Stworzyli magiczny klimat, który przybliżył nas do oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia.

Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.

yczenia obraz

Tuż przed Świętami w naszej szkole odbył się konkurs kolęd. Każda z klas I-VIII pod kierunkiem wychowawcy przygotowała jedną. Mieliśmy możliwość nie tylko wysłuchania, ale też wspólnego śpiewania:

Bóg się rodzi, moc truchleje.
Cicha noc, święta noc.
Do szopy, hej pasterze.