dsc 3971 800x531 Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada PG obchodziło dzień uśmiechu, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie wzięli udział w turnieju życzliwości, w ramach którego poszczególne klasy przygotowały banery z hasłami, napisały wiersze, wykonały fotografie oraz wzięły udział w sztafecie. Wszystkie konkurencje skupiały się wokół tematu ŻYCZLIWOŚĆ. Ideą tego święta jest przypomnienie ludziom, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i dobrych relacji międzyludzkich na całym świecie.

Najwięcej punktów zdobyła klasa III b, która otrzymała tytuł "Najbardziej Życzliwej Klasy 2014/15" oraz słodki upominek. 

 

Tabela wyników przedstawia się następująco:

 

klasa       Ilość punktów      
I A 28
I B 13
II A 20
II B 33
III A 43
III B 55

 

W tym dniu Szkolne Koło Caritas przygotowało kiermasz słodkości, z którego dochód przeznaczono na wsparcie akcji "Mikołaj dla Ukrainy".

 

Dziękuję jury, w składzie p. Beata Staśko, ks. Rafał Zielonka, p. Przemysław Sobyra oraz członkom SU za przygotowanie i poprowadzenie imprezy. Słowa wdzięczności należą się także członkom SKC Paulinie Małek, Magdalenie Kudła, Anecie Wesołowskiej i Kamilowi Pilarskiemu za upieczenie ciast.

 

Pamiętajmy, że Dzień Życzliwości trwa cały rok, a pozytywna energia, ciepły uśmiech czy dobre słowo wrócą do nas ze zdwojoną mocą.

 

JB