dsc 4019 800x531 "Mikołaj dla Ukrainy"
To hasło tegorocznej akcji zorganizowanej w dniach 17-24 października przez Szkolne Koło Caritas, działające w Zespole Szkół w Borzęcinie.  Przez siedem dni wolontariusze zbierali słodycze, artykuły spożywcze oraz przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy. Obchodzony 21 października Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień był doskonałą okazją do zorganizowania kiermaszu ciast w celu pozyskania funduszy na ten szczytny cel Zbiórka miała miejsce nie tylko na terenie szkoły, ale także miejscowości Borzęcin. Na prośbę SKC licznie odpowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół oraz właściciele firm i sklepów. Za pieniądze otrzymane od sponsorów oraz ze sprzedaży ciast zakupiono artykuły potrzebne do wykonania 35 paczek mikołajowych. 

 Prezenty przekazano 25 października, ks. Andrzejowi Rogożowi, wikariuszowi parafii Strzałkowice w powiecie samborskim (województwo lwowskie). W skład parafii wchodzą wioski: Strzałkowice i Dąbrówka oraz Miasto Stary Sambor. Do mieszkańców tych ukraińskich miejscowości trafiły paczki z Borzęcina.

 Serdecznie dziękujemy członkom SKC za zaangażowanie w akcję. Szczególne słowa wdzięczności za dar serca kierujemy w stronę sponsorów. Akcję wsparły firmy: TRANS-TED Tadeusz Klisiewicz, SWORJAN – Jan Sworniowski, STAMINA-LAND - Tomasz Wajda, oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Euro - BAJT Agnieszka Rogóż, Sklep MIX - Lucyna i Józef Kijak.

 

Organizatorzy akcji: Halina Pudełko, Joanna Bodzioch, ks. Rafał Zielonka

 

 

Foto JB