dsc 4042 800x531 Z Mikołajem do Jadownik Mokrych

W dniu 3 grudnia członkowie Szkolnego Koła Caritas, działającego w Zespole Szkół w Borzęcinie odwiedzili podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Jadownikach Mokrych. Wolontariuszy przywitały radosne buzie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, którzy z niecierpliwością oczekiwali na gości z Borzęcina. Po gorącym powitaniu, uczniowie ZS porwali wychowanków ośrodka do wspólnego śpiewu i zabawy, przy akompaniamencie gitary. Młodzież integrowała się także podczas malowania i dekorowania kartonowych choinek.

Największą atrakcją pobytu była wizyta św. Mikołaja, który osobiście wręczył każdemu dziecku prezent. Nieopisana radość i emocje, jakie towarzyszyły spotkaniu dzieci z Mikołajem, były najlepszym podziękowaniem dla wolontariuszy. 

W dowód wdzięczności dzieci ofiarowały gościom upominek w postaci choinki, a opiekunowie tradycyjnie zaprosili 17-osobową grupę z Borzęcina na pyszne ciasto.

Przygotowanie 50 paczek było możliwe dzięki październikowym akcjom SKC, podczas których rozprowadzano znicze oraz chlebki miłosierdzia.

 Serdecznie dziękujemy młodzieży z SKC: Kamilowi Pilarskiemu (Mikołajowi), Bartłomiejowi Prasoł, Dominice Banaś, Marzenie Wąs, Klaudii Kozioł, Aleksandrze Kozioł, Weronice Madej, Weronice Wesołowskiej, Agnieszce Mach, Aleksandrze Cieśli, Angelice Pilch, Wiktorii Rechul, Agacie Zielińskiej i Natalii Marek.

Opiekunowie SKC

Halina Pudełko, Joanna Bodzioch, ks. Rafał Zielonka