"Jesteśmy już uczniami"

Ślubowanie klas pierwszych

1

Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

Czytaj więcej...

XXI Dzień Papieski

zbiorka

10 października obchodzono XXI Dzień Papieski pod hasłem "Nie lękajcie się". W tym dniu wolontariusze SKC włączyli się w zbiórkę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która od 20 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W akcji udział wzięli uczniowie ZSP: Kinga Rakoczy, Magdalena Kowalczyk, Julia Latocha, Amelia Czesak, Oliwia Burzawa, Filip Postawa, Jakub Postawa, Kamila Chmioła, Martyna Chmura, Adrianna Cholewa, Natalia Majka, Wiktoria Parszcz, Natalia Rogóż, Martyna Rogóż, Rita Pitra i Kinga Chudyba. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zbiórce.

Opiekunowie SKC

Finał akcji "Opatrunek na ratunek"
opatrun
Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy w stronę wszystkich uczniów i ich rodzin, które odpowiedziały na apel SKC i włączyły się w akcję zbiórki materiałów opatrunkowych dla szpitali misyjnych.

Czytaj więcej...

Lekcja muzealna w Dębnie

debno

W dniu 7 października 2021 r. dla uczniów z klasy IV zorganizowano wyjazd do Dębna. Jednym z głównych punktów programu wycieczki był udział w zajęciach edukacyjnych pod tytułem ”Zanim giermek stał się rycerzem”.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Policją

police

5 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, którzy przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla klas I-III oraz cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich dla klas IV-VIII.

Ananaski i Jagódki szukają skarbów

skarby

10 września grupy Ananaski i Jagódki miały niecodzienną atrakcję fantastycznie zorganizowaną przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Swoje przedpołudnie spędziliśmy na poszukiwaniu skarbów, rozwiązywaliśmy różne zagadki, które pomogły odnaleźć nam kolejne wskazówki, które finalnie doprowadziły nas do biblioteki.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

czyt

 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka

dchl

30 września chłopcy w naszej szkołe świętowali swój dzień. Z tej okazji piękna część społeczności szkolnej przygotowała niespodzianki dla swoich kolegów, a także ubrała męską część garderoby, czyli krawaty. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego również złożyły życzenia wszystkim chłopcom częstując ich słodkościami.

Dzień chłopaka w klasie 2

dch

29 września drugoklasiści przeszli test "Super Chłopaka" przygotowany przez starsze koleżanki z klasy 8. Zadania, które musieli wykonać dotyczyły m.in. sprawności fizycznej - rzut do celu, wiedzy z zakresu motoryzacji - rozpoznawanie znaczków znanych marek pojazdów, oraz znajomości środowiska szkolnego - pytania ukryte w balonach.

Czytaj więcej...