Z okazji setnej rocznicy urodzin naszego patrona uczniowie i absolwenci naszej szkoły przygotowali Urodzinowy Tort Modlitwy dla świętego Jana Pawła II. Bo przy tak pięknym jubileuszu nie mogło zabraknąć tortu i stu świec. Nie był to tort z czekolady, ale ozdobiony modlitwą dzieci z Borzęcina. Tort miał 250 centymetrów średnicy, ale i tak nie pomieścił wszystkich świec przygotowanych przez dzieci.  A każda świeca z zapisaną modlitwą, podziękowaniem, prośbą. Niektóre z dobrymi uczynkami, czy postanowieniami. W sumie 140 prezentów dla Ojca Świętego.

Wśród tych napisanych modlitw są prośby o opiekę nad rodziną, o zdrowie, o ustanie pandemii koronawirusa. Szczególnie wzruszające są modlitwy zapisane ręką dziecka. Nie zawsze zgodnie z zasadami ortografii, nie zawsze pięknym pismem, ale płynące z serca. Dzieci zapisały między innymi takie modlitwy:

"Święty Janie Pawle! Dziękuję za naukę, którą nam zostawiłeś. Proszę, bym mądrze z niej korzystała".

"Proszę pomóż mi dobrze przygotować się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej"

"Nasz ukochany papieżu i przyjacielu dzieci. Jesteś wzorem życia, które prowadzi do świętości. Proś Pana Boga za nami i wszystkimi dziećmi. Uproś dla nas zdrowie, mądrość i wytrwałość w czynieniu tylko tego co dobre. Niech nasze serca nie zmieniają się w swojej szczerości i dziecięcej radości. Chcemy, podobnie jak Ty św. Janie Pawle II, chodzić tylko ścieżkami prowadzącymi do nieba. Pomóż nam trzymać się tej drogi. Amen" Oliwka i Helenka

"Święty Janie Pawle II bardzo Ci dziękuję za to, że jestem zdrowy. Proszę Cię o dalsze błogosławieństwo. A ja obiecuję, że będę grzeczny, Będę pomagał mamie i dziadkom, i będę się modlił". Błażej

Każda modlitwa inna. Każda złożona jako dar dla Ojca Świętego. Często dar całej rodziny. Niech te dziecięce modlitwy będą też podziękowaniem dla rodziców, którzy mimo panującej sytuacji bardzo chętnie zaangażowali się w przygotowania. Dziękujemy także absolwentkom naszej szkoły: Martynie Stoch, Patrycji Góra i Zuzannie Wójcik, za wiele godzin pracy nad przygotowaniem naszego Urodzinowego Tortu Modlitwy.

Ten szczególny dzień niech podsumuje modlitwa zapisana przez jedno z dzieci: "Święty Janie Pawle II! Cieszę się, że jesteś w niebie! Módl się za nami!"

Wszyscy się cieszymy i prosimy Cię Ojcze Święty o modlitwę.

Ks. Marek Augustyn

received 962013464230642