zdjcie0450Targi Edukacyjne w Krakowie

26 marca 2015 młodzież naszej szkoły wzięła udział w Festiwalu Zawodów, który odbywał się w Krakowie w dniach 26 – 28 marca .

Festiwal Zawodów w Małopolsce, projekt Województwa Małopolskiego, realizowany w latach 2013-2015, jest elementem budowy regionalnego systemu orientacji zawodowej w Małopolsce. Główne cele oraz założenia projektu ogniskują się wokół promocji kształcenia zawodowego oraz kompleksowego wsparcia uczniów szkół gimnazjalnych poprzez skierowanie do nich oferty zajęć z doradztwa edukacyjno-zawodowego mającego w konsekwencji podnieść u uczniów Małopolskich gimnazjów zdolności do wyboru ścieżki kształcenia oraz planowania rozwoju zawodowego zgodnie z ich predyspozycjami. Projekt Festiwal Zawodów w Małopolsce składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie zajęć z doradztwa zawodowego w wybranych gimnazjach z terenu Województwa Małopolskiego, a drugim Targi Edukacyjne, podczas których gimnazjaliści mogą na żywo zobaczyć na czym polega kunszt poszczególnych zawodów

Uczniowie mieli możliwość zdobycia informacji o kolejnym etapie kształcenia, bowiem zaprezentowana została oferta edukacyjna kilkudziesięciu szkół zawodowych i szkół wyższych z Małopolski oraz partnerów Województwa Małopolskiego z Chorwacji, Francji, Niemiec, Słowacji i Ukrainy.

W ramach ekspozycji przygotowane były stoiska wystawiennicze w dziewięciu grupach: budowlanej, informatyczno-elektronicznej, rolno-przetwórczej, turystyczno-gastronomicznej, usługowej, społeczno-medycznej, mechaniczno - mechatronicznej, służb „mundurowych" oraz szkół zagranicznych.

Prezentacje uzupełniły oferty małopolskich przedsiębiorców dotyczące możliwości zatrudnienia w danym zawodzie.

Uczestnicy Targów mogli też skorzystać z porad doradców zawodowych.

Tak zorganizowane Targi Edukacyjne wprowadzają uczniów w dorosłe, zawodowe życie,a co za tym idzie, potwierdza się antyczna rzymska maksyma: "Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia”.