Wycieczka do Oświęcimia

8 maja, 49-ciu uczniów klas II-III gimnazjum wzięło udział w wycieczce do Oświęcimia. Celem wyprawy był największy z niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady - Auschwitz-Birkenau. Szczególnie interesującymi i godnymi uwagi były dawne krematoria, dziedziniec z szubienicami,cele więźniów, tkz. "ściana śmierci" czy zachowane do tej pory po więźniach ogromne ilości przedmiotów codziennego użytku.

Opowieści przewodnika o szokujących eksperymentach medycznych, okrutnych zbrodniach, uwłaczających godności ludzkiej warunkom były świetna lekcją historii.Po Oświęcimiu uczniowie zwiedzili Brzezinkę- oddalony o 3 km kolejny obóz.
Następnie młodzież wyruszyła do Wadowic, gdzie po spróbowaniu słynnych kremówek udała się do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, gdzie została im przybliżona historia patrona szkoły. Wycieczka zakończyła się ok. godz. 19.00.

Kamila Olchawa, kl. III a