^Powrót na górę
 • 1 Święty Jan Paweł II
  "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
 • 2 Święty Jan Paweł II
  "Wy­magaj­cie od siebie choćby in­ni od was nie wymagali".
 • 3 Święty Jan Paweł II
  "Bo­gatym nie jest ten kto po­siada, lecz ten kto daje".
 • 4 Święty Jan Paweł II
  "Pa­mięć o przeszłości oz­nacza zaan­gażowa­nie w przyszłość".
 • 5 Święty Jan Paweł II
  "Nie ma większe­go bo­gac­twa w na­rodzie nad światłych obywateli".

PAMIĘTAMY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH!

 

2

 

1 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Górnym obchodzono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Młodzież z klasy VII i III b gimnazjum wymowną inscenizacją i wierszami uczciła pamięć bojowników podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli nierówną walkę z komunistycznym aparatem bezpieczeństwa o suwerenną i niepodległą Polskę. Scenariusz uroczystości przygotowały Dorota Tyrcha i Beata Staśko przy współpracy Lucjana Kołodziejskiego. galeria zdjęć

W akademii występowali uczniowie z klasy VII: Kacper Burzawa, Paweł Czarny, Tomasz Kuras, Konrad Góra, Konrad Kwaśniak, Martyna Kargol, Julia Madej, Angelika Majewska, Piotr Michalec, Kamila Musiał, Katarzyna Nowińska, Joanna Rams, Amelia Smoleń, Joanna Wójcik oraz z klasy III b gimnazjum: Bartłomiej Chmura, Albert Rogóż i Piotr Ducinowski. Za nagłośnienie odpowiadali: Filip Rechul i Daniel Wiśniewski z klasy VIII.

Trwałym elementem obchodów Dnia „Żołnierzy Wyklętych” jest wystawa fotografii „Niezłomnych” oraz okolicznościowe plakaty, przygotowane przez młodzież z klas VII i VIII.

W dniu 4 marca patriotyczny program zaprezentowano podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie.

D. Tyrcha, B. Staśko, L.Kołodziejski

Copyright © 2013. Zespół Szkół w Borzęcinie Rights Reserved.


Facebook youtube